Покрај убавиот гест, вработените се обиделе дополнително да ги стоплат несреќните кучиња, па сите ги покриле со топли ќебиња.

Поради неверојатно ниските температури и снегот кој практично го блокирал Истанбул, откажани биле повеќе од 650 летови, додека за сообраќај се затворени и Босфор и Дарданели.

Луѓето ширум Европа умираат поради замрзнување и катастрофални временски прилики, а само во Полска во последните три дена загинале најмалку 10 лица.

Датум на објава: вторник, 10 јануари 2017 во 12:24
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 16:38

коментари

остави коментар