Иако тамошните власти не доделуваат ништо за првородените деца, овој случај сам по себе беше доволно интересен да го собере медиумското внимание ширум Европа.

Имено, не само што момчето го дели роденденот со својата мајка Катрин Гудјонсдотир, туку и титулата на првородено бебе во годината.

Катрин била првото бебе родено во Исланд во 1980 година, па дури и се родила во истата болница.

Датум на објава: среда, 04 јануари 2017 во 22:09
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар