Ова го изјавил извор близок до парот, соопштија британските медиуми.

Во моментов таа работи како адвокатка, која се бори за правата на животните.

Амал нема јавни настапи од ноември минатата година.

Пред неколку недели се појавија и гласини за развод, но за сега не се демантирани.

Датум на објава: среда, 04 јануари 2017 во 21:14
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар