-  По неколку децении ова ќе биде прва поголема фабрика во Македонски Брод која ќе донесе економски развој, нови вработувања и обезбедување на сигурност на 200 вработени, а планот е почетокот на градба да започне кон крајот на овој месец, напиша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски на својот Фејсбук профил.Датум на објава: среда, 07 декември 2016 во 16:01
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 16:12

коментари

остави коментар