Успешно е изведена првата траснплантација на срце во земјава

Успешно е завршена првата трансплантација на срце во земјава, која ноќеска беше извршена на државната Кардиохирургија. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер