Од синоќешните натпревари за одбележување е новото дивеење на навивачите на Галатасарај (оваа екипа беше веќе казнета со 100.000 евра и три натпревари играње дома без публика) на дуелот со Алба во Берлин и натпреварот доцнеше со својот почеток.

Резултати Е група: Црвена Звезда – Барселона 73:77, Макаби – Жалгирис 79:72, Алба – Галатасарај 75:68 . Утре играат: Панатинаикос – Реал Мадрид.
Табела Е група: Реал Мадрид 9-1 (победи-порази), Барселона 8-3, Макаби 7-4, Панатинаикос 5-5, Алба 5-6, Жалгирис 4-7, Црвена Звезда 3-8, Галатасарај2-9.

Резултати Ф група: Анадолу Ефес – Нижни Новгород 79:75, Уникаха  – ЦСКА Москва 77:95. Утре се играат натпреварите: Фенербахче – Еморио Армани и Лаборал – Олимпијакос.

Табела Ф група: ЦСКА Москва 9-2, Фенербахче 8-2, Олимпијакос 8-2, Анадолу Ефес 5-6, Лаборал 4-6, Емпорио Армани 3-7, Нижни Новгород 3-8, Уникаха 3-8.

Датум на објава: петок, 20 март 2015 во 09:23
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар