Европската фудбалска федерација избра 18 играчи колку што имаат фудбалери во своите состави екипите во настапите од елитното натпреварување.

Тимот на сезоната 2013/14 во ЛШ го сочинуваат:

Голмани: Тибо Куртоа (Атлетико Мадрид) и Мануел Нојер (Баерн Минхен).

Одбрана: Диего Годин (Атлетико Мадрид), Филип Лам (Баерн Минхен), Даниел Карвахал, Пепе и Серхио Рамос (Реал Мадрид).

Среден ред: Андрес Иниеста (Барселона), Габи (Атлетико Мадрид), Тони Крос (Баерн Минхен), Анхел ди Марија, Лука Модриќ и Чаби Алонсо (Реал Мадрид).

Напад: Марко Ројс (Борусија Дортмунд), Диего Коста (Атлетико Мадрид), Арјен Робен (Баерн Минхен), Златан Ибрахимовиќ (ПСЖ), Кристијано Роналдо (Реал Мадрид).

Датум на објава: вторник, 03 јуни 2014 во 16:08
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар