На полувремето противничките на селекторот Ристо Магдинчев губеа со 13:11.

Вчера во првото коло Македонија загуби од Хрватска со 30:20, а утре настапот на турнирот го завршува против домаќинот Србија.

Македонија во составот ги нема повредените Елена Ѓорѓиевска, Дијана Наумовска и Наташа Младеновска.

Датум на објава: сабота, 30 ноември 2013 во 20:51
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар