Како што јави МИА, постигнати резултати на натпреварите од 1.коло во УЕФА Лига Европа:

А група: Сент Гален – Кубан 2:0 и Валенсија – Свонси 0:3.
Табела: Свонси 3 бода, Сент Гален, Кубан 0, Валенсија 0.

Б група: Динамо Загреб – Черноморец 1:2 и ПСВ – Лудогорец 0:2.
Табела: Лудогорец 3 бода, Черноморец 3, Динамо Загреб 0, ПСВ 0.

Ц група: Салцбург – Елфсборг 4:0 и Стандард – Есбјерг 1:2.
Табела: Салцбург 3 бода, Есбјерг 3, Стандард 0, Елфсборг 0.

Д група: Марибор – Рубин 2:5 и Варегем – Виган 0:0.
Табела: Рубин 3 бода, Варегем 1, Виган 1, Марибор 0.

Е група: Фиорентина – Фереира 3:0 и Пандури – Дњипро 0:1.
Табела: Фиорентина 3 бода, Дњипро 3, Пандури 0, Фереира 0.

Ф група: Ајнтрахт Франкфурт – Бордо 3:0 и Макаби Тел Авив – АПОЕЛ 0:0.
Табела: Ајнтрахт 3 бода, АПОЕЛ 1, Макаби Тел Авив 1, Бордо 0.

Г група: Динамо Киев – Генк 0:1 и Тун – Рапид Виена 1:0.
Табела: Генг 3 бода, Тун 3, Динамо Киев 0, Рапид Виена 0.

Х група: Есторил – Севиља 1:2 и Фрајбург – Либерец 2:2.
Табела: Севиља 3 бода, Либерец 1, Фрајбург 1, Есторил 0.

И група: Бетис – Олимпик Лион 0:0 и Гимараеш – Риека 4:0.
Табела: Гимараеш 3 бода, Бетис 1, Олимпик Лион 1, Риека 0.

Ј група: Аполон – Трабзон 1:2 и Лацио – Легија 1:0.
Табела: Трабзон 3 бода, Лацио 3, Аполон 0, Легија 0.

К група: Шериф – Анжи 0:0 и Тотенхем – Тромсо 3:0.
Табела: Тотенхем 3 бода, Анжи 1, Шериф 1, Тромсо 0.

Л група: Макаби Хаифа – АЗ 0:1 и ПАОК – Шахтјор Караганди 2:1.
Табела: А3 3 бода, ПАОК 3, Шахтјор Караганди 0, Макаби Хаифа 0.

Датум на објава: петок, 20 септември 2013 во 10:21
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар