Ракометарот на Вардар во 22.минута од синоќешното финале со Загреб, иако беше во скок надвор од рамнотежа, успеа од дланка да и даде „спин“ на топката и да го совлада противничкиот голман.

Дибиров се најде и во идеалниот тим на турнирот.

Вардар го освои шампионскиот трофеј по триумфот над Загреб со 26:24. /МИА

Датум на објава: понеделник, 16 април 2018 во 09:25
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар