По пауза од една година титулата повторно се враќа кај „светците“ кои синоќа со убедливи 7:1 го совладаа се уште актуелниот првак Монако.

За ПСЖ ова е седми шампионски наслов и петти во последните шест години.

Во Француското првенство останува неизвесна борбата за другите две места кои носат учество во ЛШ, а за нив конкурираат Монако, Лион и Марсеј. /МИА

Датум на објава: понеделник, 16 април 2018 во 09:23
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар