Сити синоќа победи со 4:0 и направи голем исчекор кон следната рунда во фудбалската Лига на шампиони.

- Имаме одличен резултат, по што веќе сме речиси квалификувани за четвртфиналето. Елиминациската фаза во Лигата на шампионите никогаш не е лесна. Ова се 180 минути фудбал во кој немате право да потценувате никого. Ќе го дадеме максимумот и на реванш, изјави Пеп.

Тој беше презадоволен од изданието на Илкај Гундоган.
- Гундоган е неверојатен фудбалер. Минатата сезона тој пропушти многу натпревари поради повреда. Сега сме многу задоволни од неговата игра и неговите лични квалитети, рече Шпанецот. 

Датум на објава: среда, 14 февруари 2018 во 09:37
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар