Кејн синоќа во победата над Евертон (4:0) стигна до 98 гол во дресот на Тотенхем и со тоа го надмина досегашниот прв голгетер Теди Шерингам кој 97 пати се запиша во листата на стрелците во ПЛ.

Воедно, Кејн е само третиот фудбалер кој четири сезони по ред во Премиер лигата постигнува барем 20 голови. Пред него тоа им успеало на Алан Ширер и Тиери Анри. 

Датум на објава: недела, 14 јануари 2018 во 11:41
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар