По одиграните реванш дуелите од осминафиналето, во кои вечерва Севиља со 2-1 го совлада Кадиз. Стрелци на головите за домаќините беа Висам Бен Једер (31.минита) и Карлос Кореа (54), додка за Кадиз погоди Алваро Гарсија (86).

Еспањол го елиминира Леванти, тимот на македонскиот репрезенттивец Енес Барди, откако на гостински терен славеше победа со 2-0, со головите на Лео Баптистао (14.минута) и Жерард Морено (34).

Последниот патник во четвртфиналето, ќе биде познат вечерва по одигрувањето на средбата на на „Камп Ноу“ во која Барселона и Селта ќе стартува со резултат 1-1 кој беше постигнат на првиот меч во Виго./MИА

Датум на објава: четврток, 11 јануари 2018 во 21:37
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар