Клубот од „Олд Трафорд“ постигна договор со Интер според „неро-азурите“ ќе добијат оштета од 45 милиони евра и можност за уште пет од бонуси, објавија италијанските медиуми.

Перишиќ минатата сезона за тимот од Милано постигна 11 голови и забележа 12 асистенции.

Интер како замена за Перишиќ на „Џузепе Меаца“ ќе го донесе Кеита Балде од Лацио. Овој трансфер е проценет на 20 милиони евра. /МИА

Датум на објава: понеделник, 17 јули 2017 во 13:49
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар