Раководството на АБА ја разгледува и опцијата за повеќегодишна забрана за учество на „Соколите“ во натпреварувањата под закрила на АБА лигата. Тука веројатно се мисли и на Втората АБА лига.

Дедиќ неодамна изрече низа обвинувања до раководството на АБА кое не му дозволи на Карпош Соколи да се натпреварува и следната сезона и покрај обезбедениот опстанок, туку му испрати покана за учество во Втората АБА лига, потег што Дедиќ го оцени како понижувачки.

Интересно е тоа како АБА мисли да ја наплати казната од Карпош Соколи кога клубот веќе не е член на регионалното натпреварување. /МИА

Датум на објава: понеделник, 17 јули 2017 во 13:42
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар