Ова е епилогот по завршувањето на двете средби од 3.коло во А-групата одиграни ноќеска во Фриско, Тексас.

Прво Костарика ја совлада Француска Гвинеја со убедливи 3:0, а потоа Канада и Хондурас ремизираа 0:0.

Со големи шанси како една од двете најдобро пласирани трети репрезентации да игра во следната фаза е и Хондурас.

Табела: Костарика 7 бода, Канада 5, Хондурас 4, Француска Гвајана 0.

Вечер на програмата се натпреварите од последното (3.коло) во Б-групата. Двојките се:

Панама – Мартиник и
Никарагва – САД.

Домаќинот САД и Никарагва по две кола имаат по четири бода, Мартиник е со три, додека без освоен бод е Никарагва.

Датум на објава: сабота, 15 јули 2017 во 10:29
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар