По ремито (1-1) во Скопје, нашиот тим го очекува гостување во Белорусија в четврток. Победникот од овој двомеч во третото коло ќе игра против подобриот од дуелот меѓу АЕК Ларнака (Кипар) и Корк Сити (Ирска).

АЕК Ларнака по првиот меч на гости обезбеди предност (0-1), а во овој кипарски клуб настапуваат двајца македонски репрезентативци, Иван Тричковски и Даниел Мојсов.

Според ждребот во Нион, Работнички би бил гостин на првиот меч кој е закажан за 27 јули, а седум дена подоцна би ја имал улогата на домаќин. Сепак, условот за овој дуел е Работнички да успее да го елиминира белорускиот тим Динамо Минск во второто квалификациско коло од Лигата на Европа. 

Датум на објава: петок, 14 јули 2017 во 21:57
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар