Двојките се:

почеток 14 часот: Гарбине Мугуруза Бланко (Шпанија) – Магдалена Рибарикова (Словачка);

Поечток 15:30 часот: Венус Вилијамс (САД) – Јохана Конта (Велика Британија).

Во машка конкуренција денес е слободен ден, а утре во полуфиналето ќе играат:

Сем Квери (САД) – Марин Чилиќ (Хрватска) и

Роџер Федерер (Швајцарија) – Томаш Бердих (Чешка). /МИА

коментари

остави коментар