Резултати во четвртфиналето:

Гарбине Мугуруза Бланко (Шпанија) – Светлана Кузњецова (Русија) 2-0 (6:3 и 6:4);
Магдалена Рибарикова (Словачка) – Коко Вандевеј (САД) 2-0 (6:3 и 6:3);
Венус Вилијамс (САД) – Јелена Остапенко (Летонија) 2-0 (6:3 и 7:5);
Јохана Конта (Велика Британија) – Симона Халеп (Романија) 2-1 (6:7, 7:6 и 6:4).

Двојките за полуфиналето се:

Мугуруза – Рибарикова и
Вилијамс – Конта.

Овие мечеви ќе се одиграат утре./МИА

коментари

остави коментар