Ѓорческа победи  со 2-1 во меч што траеше 2 часа и 26 минути.

Првиот сет и припадна на Ѓорческа со 6:2, во вториот поуспешна беше Јапонката со 7:5, а мечот беше решен по тајбрејкот во третиот сет (7:6).

Ѓорческа беше прва носителка на овој турнир на крајот ја оправда улогата на прв фаворит за трофејот.

Турнирот во Денен имаше награден фонд од 25 илјади долари.

Датум на објава: недела, 09 јули 2017 во 19:39
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар