Избраниците на Ѓорѓи Кочов го загубија првиот натпревар во Виена со 89-63 (31-18, 13-17, 23-14 и 22-14) додека на вториот натпревар запишаа убедлива победа од 60-75 односно 13-16, 20-16, 17-26 и 10-17 по периоди.

Јуниорите денес се враќаат во Скопје каде од утре ќе продолжат со подготовките кои водат до Европското првенство (Дивизија Б) кое ќе се одигра во Талин, Естонија во периодот од 29 јули до 6 август.

Датум на објава: недела, 09 јули 2017 во 17:20
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар