Пласман меѓу 16-те најдобри обезбедија и четирите главни фаворити за трофејот: Мареј, Ѓоковиќ, Федерер и Надал.
Двојки за осминафиналната фаза:

Енди Мареј – Беноа Пер,
Сем Квери – Кевин Андерсон,
Новак Ѓоковиќ – Адријан Манарин,
Рафаел Надал – Жил Милер,
Марин Чилиќ – Роберто Баутиста Агут,
Роџер Федерер – Григор Димитров,
Милош Раониќ – Александер Зверев и
Доминик Тим – Томаш Бердих.

Денеска на Вимблдон е слободен ден, а веќе од утре почнуваат осминафиналните мечеи во машка и во женска конкуренција.

Датум на објава: недела, 09 јули 2017 во 10:46
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар