Претходно во текот на денот учество во следната рунда изборија Григор Димитров од Бугарија, Адриан Манарино од Франција, Сем Квери од САД, Милош Раониќ од Канада, Томаш Бердих од Чешка  и Александер Зверев од Германија.

Вечерва на програмата на машкиот дел од Грен слемот во Лондон се уште два меча по што ќе се комплетираат осминафиналните двојки и кај тенисерите.

Датум на објава: сабота, 08 јули 2017 во 19:28
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар