213-сантиметри високиот центар цо црногорскиот клуб потпиша двегодишен договор.

Минатата сезона 28-годишниот Луковиќ настапуваше за Партизан и имаше просек од 7,9 поени, 5,3 скока и 1,6 блокади по натпревар во АБА лигата.
Тој беше член и на екипите на Торлак, ФМП, Кожув, Раднички Баскет и Сарагоса.

Датум на објава: сабота, 08 јули 2017 во 15:49
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар