Македонија останува со два тима - актуелниот европски шампион и првак на СЕХА лигата Вардар и вицешампионот на Македонија Металург. Покрај нашите екипи ќе играат уште: Цеље и Горење (Словенија), ППД Загреб и Нексе (Хрватска), Војводина и Динамо Панчево (Србија), Мешков Брест (Белорусија) и Татран Прешов (Словачка).

Почетокот на лигата е закажан за 29 и 30.август 2017 година

Датум на објава: петок, 07 јули 2017 во 08:45
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар