Според информацијата од ИХФ, турнирот ќе се одржи од 25 до 28 август годинава. Kако и лани, системот на натпреварување e ист, односно нокаут систем уште во четврт-финале, по што следуваат натпревари во полуфинале и финале.

Поразените од четврт-финале ќе разигруваат за конечен пласман од 5 до 8 место.

Четврт-финалните натпревари ќе се играат на 25 август, а полуфиналето и мечевите за пласман на 26 август. Потоа има слободен ден, а финалето е на 28 август, заедно со мечевите за пласман.

Дополнително ќе биде објавено кои екипи ќе играат на турнирот.

Датум на објава: четврток, 06 јули 2017 во 17:30
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар