Нашите јуниори го добија првиот од петте натпревари на меѓунродниот турнир во Истанбул, совладувајќи ја Словачка која настапува во првата А дивизија со 83-61.
Павел Михајловски со 24 поени беше најефикасен во нашата селекциј, додек Кирил Панов постигна 17.
Утре и задутре за нашите кошаркаринследуваат дуелите со домаќинот Турција, а потоа и дуелите против Бугарија кои ќе се играат на 3 и 4 јуни.

Датум на објава: петок, 30 јуни 2017 во 20:43
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар