Попладнево под водство на тренерот Гоце Седлоски ќе биде одработен и првиот тренинг во Австрија. На подготовките на Вардар во Бад Татцмансдорф ќе бидат присутни следните фудбалери:
Голмани: Филип Гачевски, Томе Пачовски, Бојан Тимевски.
Одбрана: Бобан Грнчаров, Владица Брдаровски, Хофханес Хамбарџумјан, Евгениј Новак, Тодор Тодороски, Дарко Глишиќ.
Среден ред: Никола Глигоров, Стефан Спировски, Филип Стојчевски, Бесир Исени, Џамбул Џигаури, Хуан Фелипе.
Напад: Дејан Блажевски, Дамир Којашевиќ, Џонатан Боарето, Ацо Стојков, Бојан Колевски, Тигран Барсегјан.
Подоцна на тренинзите на Вардар ќе се приклучат и младинските репрезентативци Игор Алексовски, Дарко Велковски, Висар Муслиу, Бесир Демири, Бобан Николов и Петар Петковски.

Датум на објава: недела, 18 јуни 2017 во 13:29
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар