Останува да се почека одговорот на сопствениците на Милан кои се разочарани од одбивањето на 18-годишниот голман да гопродолжи договорот со „росо-нерите“.
На Донарума актуелниот договор му истекува на крајот на сезоната 2017/18 и тогаш ќе може да го напушти клубот како слободен играч.
Од Милан пред два дена излегоа со став дека Донарума нема да биде пуштен во друг клуб и дека следната сезона ќе ја помина на „трибините“ по цена клубот да не добие ништо од неговото заминување по истекот на актуелниот договор.

Датум на објава: сабота, 17 јуни 2017 во 17:40
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар