Шампионот Челзи одбраната на титулата ќе ја започне на „Стемфорд Бриџ“ против Барнли, Манчестер Јунајтед и Арсенал исто така ќе играат на свој терен, додека од фаворитите за највисок пласман во 1.коло ќе гостуваа Манчестер Сити, Ливерпул и Тотенхем.
Двојки за првото премиерлигашко коло:

Челзи – Барнли,
Њукасл – Тотенхем,
Брајтон – Манчестер Сити,
Кристал Палас – Хадерсфилд,
Манчестер Јунајтед – Вест Хем,
Арсенал – Лестер,
Вотфорд – Ливерпул,
Евертон – Стоук,
Саутемптон – Свонси и
Вест Бромвич Албион – Бурнемут. 

Датум на објава: среда, 14 јуни 2017 во 11:14
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар