Ова е втора година по ред како Кербер е елиминирана во првото коло на Ролан Гарос.

Од воведните дуели кај жените за одбележување е победата на Петра Квитова од Чешка, која по нападот во нејзиниот стан од крајот на ланската година кога беше повредена го одигра првиот меч и постигна победа над Јулија Босеруп од САД со 2-0 (6:3 и 6:2), додека пласман во следното коло избори и шампионката од 2009 година од Ролан Гарос Светлана Кузнецова која со 2-0 (7:5 и 6:4) ја победи Американката Кристина Мек Хејл.

Денеска на програмата се мечеви од првото коло во двете конкуренции. 

Датум на објава: недела, 28 мај 2017 во 16:32
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар