- Бев изненаден кога Ѓоковиќ соопшти дека ќе работи со Агаси. Тоа е секако позитивна работа за Новак и добра за тенисот, што големите играчи се тука. Не ми е познат нивниот договор, но од тоа што го знам Андре е премногу зафатен и со други работи, а има и своја тениска школа во Лас Вегас.

Мареј во ланското финале на Ролан Гарос загуби од Ѓоковиќ, а токму овој Грен слем турнир почнува во недела 28 мај. /МИА

Датум на објава: четврток, 25 мај 2017 во 11:31
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар