Лемоине е противничка со приближно ист ранг на Ѓорчекска (171.место) и има вкупно 334 поени. Во 2017 година имаше и едно финале на фјучрсот во германскиот град Алтенкирхен.

За нашата тенисерка Лина Ѓорческа ова трет настап во квалификации на еден Грен Слем турнир, откако најпрвин играше на УС Опен во Њујорк, а потоа и на Австралија Опен во Мелбурн. 

Датум на објава: понеделник, 22 мај 2017 во 19:36
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар