За Ѓорческа ова е најдобар пласман на светската ранг листа во пресрет на квалификациите за Грен слемот „Ролан Гарос“.

Во игра на двојки Македонката е на 128 место со скок од две позиции и 580 поени.

Втората македонска тенисерка која има ранг, Магдалена Стоилковска во сингл е на 1.244 место со 3 поени, а во двојки е 1.178 место исто со 3 поени. 

Датум на објава: понеделник, 22 мај 2017 во 10:20
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар