Саутемптон не реализира пенал преку Маноло Габиадини во почетните минути од натпреварот.

На едно коло пред крајот на Премиер лигата, Манчестер Јунајтед го зазема 6.место  на табелата со 66 бодови, додека Саутемптон е на 8. позиција со 46 бода. 

Датум на објава: четврток, 18 мај 2017 во 09:29
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар