Тој сега има вкупно 15 поени во генералниот пласман.

Во неизвесниот финиш на втората трка Србинот Рудолф Песовиќ во претпоследниот круг го мина Стефановски и успеа да му одземе два бода. На пласманот во втората трка влијаеше и тоа што Стефановски поради предвремениот старт мораше да мине низ „боксот“.

Швајцарецот Кристјохансен Шрајбер е победник на втората трка, додека најбрз на првата трка беше Унгарецот Норберт Наѓ.

Следната трка ќе се вози веќе идниот викенд во Нирбургринг. /МИА

Датум на објава: недела, 14 мај 2017 во 12:27
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар