Во првото полуфинале Надал без поголеми проблеми го совлада неговиот голем ривал Новак Ѓоковиќ со 2-0 во сетови (6:2 и 6:4 во гемови) во нивниот 50.ти меѓусебен меч и сега скорот е 26:24 во победи за Ѓоковиќ.

Финалето Надал – Тием почнува во 18 часот. /МИА

Датум на објава: недела, 14 мај 2017 во 10:52
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар