Последнопласираниот Борец е домаќин на Охрид, а дуелот што се игра во Велес почнува во 19 часот.

Утре од 12 часот во салата „Автокоманда“ играат Металург и Пелистер.

Табела: Вардар 15 бодови, Металург 15, Еурофарм Работник 9, Охрид 9, Пелистер 6, Борец 0. /МИА

Датум на објава: сабота, 13 мај 2017 во 09:52
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар