Домашниот тим водство имаше речиси во текот на целиот натпревар со исклучок на воведните две-три минути.

Најефикасен на натпреварот беше Ејвери Бредли со 29 поени од Бостон, додека кај Вашингтон Џон Вол реализираше 21 поен.

Следниот дуел (натпревар бр.6) се игра во петок на теренот на Вашингтон и доколку победи Бостон ќе се избори за финале на „Исток“ против шампионот Кливленд. Со триумф на Вашингтон ќе се игра мајсторка. /МИА

Датум на објава: четврток, 11 мај 2017 во 09:34
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар