Синоќа во последниот натпревар струмичани на домашен терен славеа со максимални 3:0 во сетови со истиот резултат како што ги добија и првите два дуела.

Резултат по сетови: 25:22; 25:21 и 25:14.

Со освојувањето на пехарот избраниците на тренерот Кире Ричлиев ја освоија двојната круна откако пред десетина дена беа најдобри и во Купот на Македнија. Воедно ова за Струмица е петта титула државен првак.

Датум на објава: вторник, 09 мај 2017 во 09:09
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар