Тоа се репрезентациите на Шпанија, Германија и Шведска, кои се единствените кои по четирите кола имаат максимални четири победи.

Во последните две рунди најнеизвесно ќе биде во групата 4 во која е и репрезентацијата на Македонија, а во која сите четири селекции имаат идентични четири бодови.

Пласман по групи по комплетирањето на 4.коло:

Табела група 1: Данска 7 бодови, Унгарија 5, Холандија 4, Летонија 0.

Табела група 2: Србија 6, Белорусија 5, Романија 4, Полска 1.

Табела група 3: Шпанија 8, БиХ 4, Австрија 2, Финска 2.

Табела група 4: Чешка 4 (+10), Македонија 4 (+3), Исланд 4 (-5), Украина 4 (-8).

Табела група 5: Германија 8, Португалија 5, Словенија 3, Швајцарија 0.

Табела група 6: Шведска 8, Црна Гора 4, Словачка 2, Русија 2.

Табела група 7: Франција 6, Литванија 6, Норвешка 4, Белгија 0.

Потсетување дека, пласман на ЕП ќе изборат двете првопласирани селкции од групите и најдобрата третопласирана.

Следните натпревари ќе се играат во периодот од 14 до 17 јуни. 

Датум на објава: понеделник, 08 мај 2017 во 13:02
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар