МЗТ Скопје Аеродром на гостувањето во Куманово победи со 93:88 (25:18, 23:31, 24:19 и 21:20).

Карпош Соколи на домашен терен се радуваше на втор триумф над Работнички, овој пат со резултат 90:79 (26:18, 226:24, 21:20 и 17:17).

Моменталниот резултат на двете полуфинални пресметки е 2-0, а третите натпревари кои можат да бидат и последни доколку ги добијат „металците“, односно „соколите“ ќе се играат на терените на МЗТ Скопје и на Работнички. /МИА

коментари

остави коментар