Кливленд на полувремето губеше 26 разлика и со најголемиот пресврт во едно полувреме во историјата на НБА плеј-офот стигна до победа до која го предводеше Леброн Џејмс со 41 кош, 13 скока и 12 асистенции.

Милвоки во првиот меч на домашен терен намали на 2-1 против Торонто со убедлива победа со 104-77. Мемфис исто така го искористи домашниот терен и намали на 2-1 против Сан Антонио. Гризлите победија со 105-94.

Датум на објава: петок, 21 април 2017 во 18:02
Зоран Цветановски

коментари

остави коментар