ЦСКА Москва пред своите навивачи ја победи Басконија со 98:90 а најефикасен ан дуелот беше Милош Теодосиќ (ЦСКА) со 22 поена, додека на вториот дуел синоќа, Фенербахче победи на гостувањето против Панатинаикос со 71:58. Богдан Богдановиќ од Фенербахче дуелот го заврши со 23 поени.

Утре (четврток) се играат и вторите натпревар од овие четвртфинални дуели.

Вечерва на програмата се и првите дуели од четврфиналето меѓу Олимпијакос - Ефес Анадолу и Реал Мадрид – Дарушафака. /МИА

Датум на објава: среда, 19 април 2017 во 10:06
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар