На останатите натпревари од 28.коло одиграни попладнево беа постигнати овие резултати: Кротоне – Фиорентина 0-1, Каљари – Лацио 0-0, Болоња – Киево 4-1 и Аталанта – Пескара 3-0.

На натпреварите одиграни претходно, Емполи – Наполи 2-3, Торино – Интер 2-2 и Милан – Џенова 1-0.

Од оваа рунда остануваат да се одиграат уште два натпревари, Удинезе – Палермо (18 часот) и Рома – Сасуоло (20:45 часот).

Табела: Јувентус 73 бода, Наполи 63, Рома 62 (-1 натпревар помалку), Лацио 57, Интер 55, Аталанта 55, Милан 53,...

Датум на објава: недела, 19 март 2017 во 17:53
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар