Топџиите по дебаклот во Лигата на шампионите и елиминацијата во осминафиналето од Баерн при што во двата меча примија дури 10 гола, и поразот од Ливерпул со 3-1 денеска загубија со 3-1 на гостувањето кај ВБА.

Лондоснкиот тим е петти на табелата со 50 бода и има дури 17 помалку од лидерот Челси.

Арсенал со вакви игри може да ги загуби позициите што водат во европските купови односно да падне и под петтата позиција бидејки сериозно му се закануваат Евертон и Манчестер јунајтед кои играат се подобро.

Датум на објава: сабота, 18 март 2017 во 18:22
Зоран Цветановски

коментари

остави коментар