Вардар ја совлада Македонија во Ѓорче Петров со убедливо 5-0, Шкендија исто така како гостин триумфираше над Брегалница со 3-1, а Работнички како домаќин беше подобар од Силекс со 2-0.

Ренова забележа значајна победа над Пелистер со 2-1, а ремизираа победа и Шкупи 1-1.

Вардар го задржа првото место на табелата сега со 53 бода па и натаму има 6 повеке од второпласираната Шкендија. Работнички е трет со 39. На четвртото место е Пелистер со 36, а зад него се Ренова и Силекс со по 31. Шкупи е седми со 22 пред победа со 20, а на последните две места се Македонија Ѓорче Петров со 16 и Брегалница со 12.

Датум на објава: сабота, 18 март 2017 во 18:21
Зоран Цветановски

коментари

остави коментар