Дерби дуелот ќе се игра на националната арена „Филип Втори“ во Скопје, каде Работнички ќе биде домаќин на Силекс.

Почеток на натпреварот е од 14 часот, термин во кој ќе се играат и останатите средби, а во кои ќе се сретнат:
Брегалница – Шкендија
Македонија ЃП – Вардар
Победа – Шкупи
Ренова – Пелистер

Табела: Вардар 50 бодови, Шкендија 44, Работнички 36, Пелистер 36, Силекс 31, Ренова 28, Шкупи 21, Победа 19, Македонија ЃП 16 и Брегалница 11.

Датум на објава: сабота, 18 март 2017 во 12:17
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар