Карпош Соколи како домаќин вечерва слевеше со 94:90 (20:23; 30:18; 25:25; 19:24). Решавачката предност домашниот тим ја направи во вториот период.

Најефикасен кај победникот беше Бојан Трајковски со 20 поени, а Драган Зековиќ постигна 19, додека Димче Тасовски кај Работнички реализираше 37 поени. Екипата на Работнички настапи без повредениот Ѓорѓи Чековски.

Во саботата Куманово по продолжение го победи Кожув со 108:103.

Последниот натпревар од првото коло се игра утре, а шампионот МЗТ Скопје Аеродром е домаќин на Фени Индустри. Почетокот на дуелот е во 18 часот. 

Датум на објава: среда, 15 март 2017 во 22:09
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар